Birçok insanın geçide olsa yaşadığı küçük ama etkili bir hastalık olan tırnak batması kişiyi sosyal hayatta pek çok şeyi yapmaktan alı koyar. Geçici olan tırnak batmaları genelde tırnağın uç kısmında kenarlara doğru genişlemesiyle olur. Sadece üst kısımlar etin içinde battığı için birkaç hafta boyunca doğru tırnak kesimi ile bu sorundan kurtulmak mümkün.

Derin ve en acı olan batık tırnaklar ise kendi yatağından çıkıp derinin altına doğru ilerler ve doğru tırnak kesimi de bir işe yaramaz. Tırnak yatağının kayması ise ayağında sert bir yere çarpılması, tekme sırasında tüm gücün başparmağa binmesi ve küçük ucu dar ayakkabıların giyilmesidir. Tüm bu etkenler batık tırnağın oluşmasında oldukça etkilidir. Dayanılmaz acılar veren ve çorap giymede ciddi ağrılara neden olan batık tırnak Konya da tedavi ediliyor.

Batık tırnağın tedavisi tırnağın uzama şekline göre değişir ve tırnak çekme gibi cerrahi operasyonlar kesin çözüm olmayıp, geçidir. Tırnak çekme sonrasında hasta kısmen rahatlasa da tırnak uzamaya başlayınca yanlış uzamaya devam edeceği Konya batık tırnak için daha kolay, sağlıklı, acısız ve kesin bir çözüm sunuyor.

Tırnak çekme yerine tel tedavisi tekniğini kullanan tırnak batması Konya da alanında uzman dermatologlar ve estetisyenler tarafında yapılıyor. Tel tedavisinde tırnak çekme, kesme işlemlerin yerinde tırnak özel bir tel tarafından olması gereken yere doğru çekilir. Tırnak en uygun yatağına oturunca tel çıkartılır ve doğru tırnak kesimi ile tırnak yatağı iyice pekiştirilir.

Daha hafif tırnak batması durumunda ise pedikür ile ayak ve tırnak bakımı yapılır. Ardından tırnak doğru ve parmağın yapısına göre uygun bir biçimde kesilip düzeltilir. Batma tırnağın uç kısmında meydana geldiği için tırnağın battığı kısım kesilir ve ortaya çıkan boşluğa pamuk yerleştirilir. Konya tırnak batması bu yöntemlerle tedavi edilerek hastalara ağrısız ve acısız bir hayat hazırlar.

By admin

nakitbahisikimisli