Tırnakla ilgili yaşanan sorunların en başında batık tırnak gelir. Birçok sebebe bağlı olarak ortaya çıkan batık tırnak toplumun her kesiminde ve her yaşta insanda görülebiliyor. Geçici bir sorun olmakla birlikte dikkate alınmadığı takdirde daha büyük ağrıların ve sorunların oluşmasına neden olur. Genellikle sıcak su da eti yumuşatma, batık kısmı kesme ve çeşitli merhemler uygulamak gibi kulaktan dolma yöntemlerle yapılan kişisel tedaviler sorunu ortadan kaldırmaz sadece erteler.

Batık tırnak sorunun kesin ve ağrısız bir yöntemle halledilmesi için ayak sağlığı ve bakımı alanında uzman olan ve yeni bir tıp dalı olarak kendini gösteren Podiatri uzmanları bu türden sorunları çözümünde en yetkili kişiler. Genellikle ayak başparmaklarında yaşanan batık tırnak sorunu şiddetli ağrılara neden olacağı için tırnak çekme bir tedavi olarak uygulanır.

Oysaki, bu durum sorunu çözmek bir yana daha çok ağrı yaşanmasına neden olur. Çünkü çekilen batık tırnak daha çok ağrıya neden olur ve hastanın daha çok acı çekmesine sebebiyet verir. Bu şekilde cerrahi işlemlere gerek kalmadan Podiatri uzmanları tarafından modern yöntemlerle ağrısız, kesin ve sağlıklı bir yöntemle çözülebilir.

Podiatri uzmanları tarafından uygulanan ortodonti tel sistemi ile yaşanan batık tırnak ağrıları acısız bir şekilde düzeltilebiliyor. Ortodonti tel sistemi kısaca: tırnağın olması gereken şekline kavuşması ve düzgün bir şekilde büyüyebilmesi için tırnağın üst kısmına hiçbir cerrahi işlem gerektirmeyen takılan ince bir teldir. Bu tel sayesinde batık tırnak sorunları kalıcı olarak çözülür ve hasta hayatını daha kaliteli yaşayabilir.

By admin

nakitbahisikimisli