ayak saglık ile ilgili görsel sonucuYaz aylarının ülke genelinde rekor sıcaklıklarla gerçekleştiği şu günlerde doktorlar ve uzmanlar ayak sağlığının ne denli önemli olduğunu haber kanalları aracılığıyla hatırlatıyor. Ayakkabıların doğru tercih edilmesi kadar her gün düzenli olarak çorap değiştirilmesinin de son derece önemli olduğunu belirten uzmanlar aksi halde farklı hastalıkların yaşanabileceğini haberler ile duyurdu.

Şık Yerine Rahat Ayakkabılar Seçilmeli!

Uzmanlar son dakika haberler yaptıkları açıklamalara bakıldığında en çok dikkat edilmesi gereken noktanın ayakkabı seçiminde şıklık ve ayakkabının kıyafetlerle uyumundan çok rahat ve günlük kullanımlara uygun olması gerektiğine dikkat çekiyor. Aksi halde mantar, tırnak hastalıkları gibi pek çok sorunla karşılaşabileceği belirtiliyor.

Yanlış Ayakkabı Bel ve Sırt Ağrısına da Sebep Olur!

Yanlış ayakkabı seçimi ile güncel haberler doğrultusunda yaşanacağı muhtemel en çok bilinen ayak hastalıkları olmaktadır. Ancak bu yanlış seçimlerin getirdiği sonuçlar diz, bel ve sırt ağrılarının yaşanmasına sebep olabilir. Bu sebeple son haber bilgilerine uyup ayakkabı seçimi ve ayak bakımı noktasında özenli olmak gerekmektedir.

By admin

https://www.islb.eu/jojobet