Yaşadığınız mekanı farklı kılmak ve daha göz alıcı bir şekilde tasarlamak için birçok farklı alternatif ve ya kombinasyon oluşturabilirsiniz. Mesela odanızın rengini değiştirerek her gününüzü geçirdiğiniz odaya yepyeni bir farklılık katabilirsiniz ancak yine de sadelikten kurtulamazsınız. Tek renkli boya seçenekleri ile duvarınızda sadece renk değişimi yaparsınız buda size gerçek anlamda farklılık katmaz ve her yıl sürekli olarak yenilenmesi gerekir.

Bunun yerine duvar kağıdı kullanarak yaşam alanlarınızı hem renklendirebilir hem de çeşit çeşit desenlerle farklı bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Boyaya oranla daha sağlıklı olan, kanserojen madde içermeyen, kolay kirlenip solmayan, nemli bir bez ile silinerek ilk günkü gibi kullanabileceğiniz duvar kağıdı birçok yönden size kolaylık sağlar. Evlerinizde bu şekilde değişiklik yaparken toplumlara hitap eden kapalı salonlar içinde sunduğumuz çözüm ürünleriyle ortamın ses düzenini ve akustik yapısını daha etkileyici hale getirebiliyoruz.

Akustik panel ile sinema, tiyatro, konferans, toplantı gibi ortamları dışarıdan gelecek olan ses ve gürültü kirliliğine karşı korurken içeride ki ses dengesinin ve akustiğin daha etkili bir şekilde yayılmasını sağlıyoruz. Akustik paneller içerisinde bulunan farklı maddeler neticesinden birçok ortamda ses yalıtımı ve akustik düzen sağlam bir şekilde yapılabiliyor.

Aynı şekilde resimli duvar paneli sayesinde de hem iç hem de dış mekanlarda uygulama yapılarak görsellik ve ses yalıtımı çok daha üst seviyede sağlanabiliyor. Ev, iş yeri, kapalı salonlar gibi yerlerde de fayans ve ya beton kaplı tabanların yerine laminat parke yapılarak başta insan sağlığı ve ortam temizliği olmak üzere yapılara daha estetik bir yapı ve daha modern bir tasarım kazandırıyoruz.

By admin