Vücutta istenmeyen tüylerden kurtulmak için yapılan bireysel ya da uzman kişiler tarafından yapılan işleme epilasyon denir. Epilasyon bireysel olarak daha çok bayanlar tarafından yapılır. Bu tür işlemler basit, sade ve bilindik yöntemlerdir ve geçici çözüm üretir. Diğer yandan ise yanaklarda, dudak üstünde, koltuk altlarında, sırt bölgelerinde, elmacık kemiklerinde, alın çevresinde, bacaklar gibi istenmeyen pek çok bölgede oluşan tüylerden kesin bir şekilde kurtulmak için tıbbi bir işlem olarak uzman kişiler tarafından da epilasyon yapılır.

Tıbbi merkezlerde yapılan epilasyon işlemlerinden klasik olarak ağda, tüy dökücü gibi geçici çözümler kullanılmaz bunun yerine lazer epilasyon yapılır. Lazer istenmeyen tüylerden kesin bir şekilde kurtulmasını sağlayan tamamen zararsız ve acıya sebebiyet vermeyen yöntemdir. Lazer epilasyonundan kesin sonuç alabilmek için belirli bir seans periyoduna uymak gerekir.

Bu seans süreleri hastanın yaşına, cinsiyetine, vücut yapısına, epilasyon yapılmak istenen bölgelere göre değişir. Lazer epilasyonunun ilk seansında cilt üzerine özel bir krem sürülerek lazer ışınlarının tüy foliküllerinin taranması sağlanır. Lazer epilasyonda lazerler 649 nanometre dalga boyunda milisaniyede defalarca kes tüy foliküllerini etkisiz hale getirir. Lazer epilasyonlarda ilk olarak tüylerin inceltilmesi, sonra azaltılması en sonunda ise tamamen tüylerden kurtulmak hedeflenir.

Lazer epilasyon işlemleri genel olarak bu şekilde ilerlerken kişiye özel olarak ayrı bir seans programı düzenlenir. Konyada yaşıyorsanız, cildinize ve tüy tipinize göre bilgi almak isterseniz bunun için Konya lazer epilasyon merkezleri ile iletişime geçebilir ve gerekli bilgileri buralardan alabilirsiniz. Ancak epilasyon tıbbi tedavi kapsamında yer aldığı için sağlık açısından son derece dikkat edilmesi ve önem verilmesi bir konudur.

Bunun için yetki belgesine sahip ve uzman kişiler tarafından işletilen, hijyen şartlarına azami derece önem gösteren merkezleri tercih edebilirsiniz. Tüm bu özelliklere sahip olan Konya lazer epilasyon merkezi ile epilasyon işlemlerinizi sağlıklı, güvenli ve hesaplı bir şekilde yaptırabilirsiniz. Bu sayede epilasyon işleminizde % 85 oranında başarıya ulaşmanız mümkün.

By admin

betciocasibom giriş