Futbolcuların vazgeçilmezi %100 karbon tekmelik nedir, nereden alınır, nasıl kişiselleştirilir?

Sporcu tekmelikleri koruyucu olmalarının yanı sıra; tasarımları, renkleri, üzerine yapılan fotoğraf ya da desen baskıları ile sporcuların kimliğinin de bir yansımasına dönüşüyor.

Peki, tekmelik ne işe yarar, iyi bir tekmelik nasıl olmalıdır ve elbette iyi bir tekmeliğin bir sporcuya sağlayabileceği faydalar nelerdir? Öncelikle bilmeyenler için tekmelik nedir sorusundan başlayalım, ardından da en iyi kişiselleştirilmiş tekmeliklerin adresini verelim.

Tekmelik Nedir?

Tekmelik, sporcuların -özellikle de futbolcuların- bacak kaldırma yüksekliğini artırmak, ayak hareketlerini geliştirmek, dengelerini sağlamak için kullanabilecekleri bir ekipmandır. Profesyonel sporcular tarafından sıklıkla kullanılan tekmelikler, sporu daha güvenli yaptığı gibi sporcuları da daha özgür kılıyor. Sakatlanmaktan korkmayan sporcular, çok daha özgür ve cesur oynuyor diyebiliriz.

Günümüzde tekmelik yapımında, çoğunlukla, malzeme teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte hayatımıza giren, hafif ve oldukça sağlam bir malzeme olan karbonfiber kullanıyor. Bilimsel araştırmalarla dayanıklılığı kanıtlanan karbonfiber, diğer malzemeler gibi kolayca kırılıp parçalanmıyor. Böylelikle sakatlanma riski de ciddi oranda düşüyor.

Karbon Tekmelik Ne İşe Yarar?

İyi bir sporcu, her zaman performansını iyileştirmenin ve hatta mükemmelleştirmenin yollarını arar, aramalıdır. Bu amaçla da kendisini daha iyi hissetmesini ve yeteneklerini “özgürce” sergilemesini sağlayan ek ekipmanlarla performansını optimize etmeye çalışır.

Kullanıcı odaklı bir anlayışla tasarlanmış, kişinin fiziksel özellikleriyle uyumlu ve kaliteli bir tekmelik; sporcuların darbeleri minimize etmesine, yaralanmaların üstesinden gelmesine ve elbette performansını tekrar iyileştirmesine yardımcı olur.

Bir futbolcu sahaya gol atmak niyetiyle çıkar. Dolayısıyla da golü getirecek o sağlam vuruşu, kendine son derece güvenerek yapabilmelidir. Karbon tekmelikler de tam bu noktada çok önemli bir destekleyicidir. Hafif ve oldukça dayanıklı bir malzeme olan karbondan yapılan tekmelikler, topa vuruş darbesinin yaratacağı etkinin eşit olarak dağılmasını sağlar. Böylelikle futbolcunun hem vuruşu daha güçlü ve sağlam olur hem de istenmeyen bir durum oluşup sakatlanmaya sebebiyet vermez.

En İyi Tekmelik Hangisi?

Karbon tekmelikler, fiziksel faydalarının yanı sıra futbolcuların kimliklerini ve değerlerini ortaya koyup görünür kılmaları için de son derece elverişli. Çünkü artık tekmelikler de özel bir tasarım sürecinden geçiyor. Bu içeriğimizde size bu işi en iyi yapan markayı tanıtacağız.

Karbon tekmelik üretimi ve ürünlerin kişiselleştirilmesi alanında Türkiye’de lider konumda olan Carbonart; farkını, kalitesini ve gücünü çatı şirketi Luxmed Protez’den alıyor. Uzun yıllara dayanan bilgi ve deneyimiyle protez kol-bacak gibi yapay uzuvların üretiminde ustalaşan Luxmed, sporcuların güvenliği ve sağlığı konusunda da çalışıyor.

Markanın, %100 karbondan yapılan tekmelik-koruyucu maske gibi ürünleri, Türkiye ve Dünya’nın en ünlü futbolcuları tarafından tercih ediliyor. Atiba Hutchinson, Kerem Aktürkoğlu ve Mesut Özil de Carbonart’ın kişiye özel tasarlanan ve üretilen ekipmanlarını kullanılıyor.

Özel tasarım ve en iyi malzemeden üretilen tekmeliklere sahip olmak için elbette profesyonel futbolcu olmaya gerek yok. Siz de markayla iletişime geçerek hayalinizdeki tekmeliği tarif edebilir ve o tekmeliğe artık sahip olabilirsiniz.

By admin