Sporcular ve kilo almak için geliştirilen sağlıklı yöntemlerden biri olan protein tozu kullanılarak istenilen vücuda ve kiloya daha kısa zamanda ulaşmak mümkün. Protein tozları yapay gıdalar içermez ve içerisinde insan sağlığına zarar verecek zararlı maddeler bulunmaz. Sağlıklı vücut geliştirme için en iyi yöntem olan protein tozu kullanımı belirli kurallar dahilinde yapıldığı takdirde kullanan kişiye hiçbir şekilde zarar vermez.

Spor yapanlar, kilo almak isteyenler, protein eksiği olanların ve daha güçlü olmak isteyenler için uygun olan protein tozu doktor kontrolünde ve ya protein tozları içerisinde yer alan kullanım talimatlarına göre kullanılmalıdır. Yoğun miktarda güç ve enerji taşıması nedeniyle daha çok spor ve antrenman sonralarında kullanılması önerilir.

MUSCLEMAXX Whey Protein 2270 Gr

Her gün belirli bir doz miktarında kullanılması gereken protein tozları belirli öğünler arasında kullanılmalıdır. Bu miktarlar whey protein, çikolatalı protein gibi farklı türlerin olması nedeniyle değişkenlik gösterir. Öğünler şeklinde genel olarak kullanımı şu şekildedir;

Sabah: Güne yeni başlarken vücut kendini tazelemeye başlar bu durumda protein tozu ile vücuda enerji verilerek kas yapısı güçlendirilir.

Antrenman Öncesi: Antrenmanda yoğun bir efor ve enerji sarf edileceği için vücudun gerekli olan enerjiyi proteinlerden elde etmesi için antrenman öncesi protein tozu kullanılabilir.

Öğle: Öğle vaktinde protein tozu kullanmak kişinin tercihine bağlı olarak değişebilir. Kişinin kendini iyi hissetmesi ve yorgun olmaması durumunda protein tozu kullanılmayabilir.

WEIDER CFM Whey Protein (908 gr)

Akşam: Yemek sonrasında protein tozu almak önemlidir. Gece uyurken vücut büyüme hormonu salgılar. Bu hormonların protein tozu ile desteklenmesi vücudun daha hızlı gelişmesine katkı sağlar.

By admin