Keneler basık bir vücut yapısına sahip kırmızı ya da koyu kahverengi renkte ve ortalama olarak bir ile beş milimetre boyutlarında kan emerek beslenen haşere türleridir. Kene haşeresi evcil ya da yabani hayvanların üzerlerinde parazit olarak yaşarlar. Aynı zaman da çimenlik tarzı yeşil alanlar üzerinde sıklıkla görülmektedirler. Bu zararlılar evlerimiz içerisine genel olarak evcil hayvanlar vasıtası ile girerler. Kene ilaçlama kırım Kongo kanamalı ateş hastalığının yaygınlaşması sebebi ile ayrı bir önem arz etmektedir. Bu yüzden profesyonel olarak çalışan böcek ilaçlama firmaları ile irtibata geçilmelidir.

Son yıllarda kene ısırması sonucunda maalesef insanlar üzerinde henüz tedavisi ya da aşısı bulunamayan Kırım Kongo hastalığı görülmektedir ve bu hastalık ölümcül bir etkiye sahiptir. Keneler genel olarak hayvanlar üzerinde asalak olarak yaşayan ve kanları ile beslenen haşereler oldukları için hayvanların taşımış oldukları hastalıkları ısırma yolu ile insanlara bulaştırabilmektedirler. Keneler çok hızlı bir şekilde üreyen zararlılar olmaları nedeni ile bireysel olarak kene ilaçlama yaparak çözüme ulaşmanın imkânı olmadığı gibi çalışmalar sonucu kontrol altına alınamazlar kene ile mücadelede kesinlikle profesyonel ilaçlama firması yardım almalısınız.

Kırım kongo diye bilinen bu hastalığı bulaştırdığı bilinen 30 farklı kene türüne rastlanmıştır ve ne yazık ki bu kene türlerinin tamamı ülkemizde mevcuttur. Bu konuda profesyonel olarak yapılan çalışmalar hala devam etmektedir.

Kırım Kongo hastalığı bazı kene türleri tarafından insanlara bulaşan ve cilt dışında kanamaya sebep olan ve maalesef ölümle sonuçlanabilen bir hastalık türüdür. Son yıllarda bu hastalığın tedavisinde oldukça ilerlemeler sağlanmasına rağmen maalesef hastalık neticesinde ölüm oranları bir hayli yüksektir. Bu hastalık insanlar üzerinde ateşlenme ve cilt dışında meydana gelen kanamalarla kendini ön plana çıkaran bir hastalık türüdür. Tüm bu riskleri azaltmak için ve kenesiz bir çevreye sahip olabilmek için keneler etrafınızda görülmeden kene ilaçlama yaptırmak en doğru çözüm olacaktır.

http://www.careilaclama.com

By admin