Yaşam boyunca insanlar kendilerini ifade etmek için ya da istekleri doğrultusunda kıyafetleriyle birlikte aksesuar kullanırlar. Bu aksesuarlar kişinin isteğine bağlı olarak küpe, şapka, tesbih, yüzük, saç bandı, toka ve bandana gibi daha onlarca çeşidiyle değişebiliyor. Geniş çeşide sahip olmasına karşın bu aksesuarlardan biri esnek yapısı ve tasarımı ile birçok farklı amaçlarla kullanılabiliyor. Bandanalar esnek yapısı ile toka, saç bandı, bileklik olarak çok farklı şekillerde kullanılabilir.

Bandana, bir aksesuar olarak kullanılsa da son yıllarda artan kanser, lösemi vakaları ve kemoterapi, radyoterapi gibi tedavi süreçlerinin sonrasında hastalarda görülen saç dökülmelerine karşı da kullanılmaya başlandı. Kanser tedavisinin süreci oldukça zorlu ve sıkıntılı bir süreç olması nedeniyle hasta bu süreç içerisinde birçok fiziksel değişimler yaşar. En belirgin değişiklik de saç dökülmesi şeklinde görülür. Kişinin saçlarını kaybetmesi ve kendini daha kötü görmesine sebep olan saç dökülmesine karşı bandana kullanılarak bu sorun örtülmeye ve kişinin daha güzel olması sağlanabilir.

Birçok farklı desene ve tasarıma sahip bandanaları kullanarak kanser ve lösemi hastaları kendilerini aynada daha iyi görebilir ve çevresine de pozitif enerji verebilir. Bu zorlu süreç içerisinde psikolojinin çok büyük etkisi olması nedeniyle, hastanın kendisini iyi hissetmesi için yapılacak en küçük bir şey bile psikolojik olarak hastaya çok daha büyük bir şekilde etkileyebilir. Bu nedenle hastaların başlarını tamamıyla örten bandalar kullanılarak saç döküntülerinin olumsuz görüntüsü engellenebilir böylelikle hastanın psikolojisine katkı sağlanabilir.

Bu tür bandanalar diğer bandanalardan tamamen farklıdır. Hasta bandanası ya dahospital & cook bandana adı verilen bu modeller kafa yapısına uygun olarak üretilip bandananın kafanın her tarafının örtmesi sağlanıyor. İnternet üzerinde 20 TL’den başlayan fiyatlarla satın alınabilen bandanalarda 50 TL ve üzeri alış verişlerde ücretsiz kargo hizmeti de veriliyor. Bu tür hastaların fiziksel görünüşlerine olumlu etki yapacak ve hastanın kendini daha iyi hissetmesini sağlayacak bandanalar ile kanser ve lösemiye karşı verilen savaşta zafere ulaşmak mümkün.

By admin

nakitbahisikimisli