Basın ve yayın ülkemizde Tanzimat döneminden bu yana başlayan ve süre gelen bir meslektir. İlk olarak siyaset, politika ve spor alanında ortaya çıkan gazeteler ya da o zaman ki adı ile mecmualar daha sonraki yıllarda sayısı artmış ve her alanla ilgili olarak özel gazeteler, dergiler çıkmaya başlamıştır.

Bugüne gelindiğinde her alana özel olarak yayımlanan gazete ve dergilerin sayısı artmış ve farklı alanlara taşınmıştır. Bu gazete ve dergiler artık sadece gazete ve dergi bayilerinde değil internet üzerinde de yayımlanmaktadır. Bu uygulamayı yıllardan beri süre gelen ve popüler dergilerden ziyade yeni yayımlanan ve oldukça genç dergiler yapmaktadır.

Elif Magazin bahsettiğimiz bu uygulamayı gerçekleştirerek dergileri sanal alana taşımış ve e-dergi alanında kendi has ilklere ve özelliklere imza atmıştır. Aylık olarak yayımlanan bir kadın dergisi olan Elif magazin yayın hayatına internet üzerinde ücretsiz bir şekilde başlayan ender dergilerden bir tanesi olmayı başarmıştır.

Piyasada ki diğer dergilerden farklı bir yerde kendini konumlandıran Elif magazin tesettürlü bayanlara hitap eden ve bu alanda ki insanların günlük hayattaki sorunlara çözümler üretmek, tesettür modasında ki gelişmeleri, modada ki son gelişmeleri, sağlık alanından haberler, mutfaklar için ip uçları ünlü isimler ile hayat, din, sağlık vb. konularda söyleşiler yapan ve ücretsiz olarak yayımlanan bir e-dergidir.

Elifmagazin.com adresinde takip edilebilen Elif magazinin her ay yeni çıkan sayılarının tüm sayfalarını inceleyebilir ve geçmiş aylarda yayımlanan dergileri de arşiv sekmesinden takip edebilirsiniz.

http://www.elifmagazin.com

By admin