Tacir TV | Güncel Ekonomi Haberleri, Sektörel Tanıtım Videoları2. Dünya savaşının ardından yaşanan soğuk savaş dönemi dünyaya, ülkelere ve insanlara büyük acılar yaşattı. Batıda Amerika’nın Doğuda ise SSCB’nin liderliğinde yaşanan soğuk savaş döneminde taraflar birbirine üstünlük sağlamak için psikolojik savaş ve ekonomik yaptırımlara başvurdu. Bunun sonucunda da ekonomi alanında kapitalizmi ilke edinen Amerika soğuk savaşı başarıyla atlatırken Rusya ise ciddi kayıplar verdi.

Ancak aradan geçen uzun yıllara rağmen iki ülke arasında ki siyasi, ekonomik ve politik çekişmelere hiçbir zaman bitmedi. Son olarak Rusya’nın Kırımı ilhakı ile başlayan süreç Ukrayna’nın iç savaşa sürüklenmesi ile tırmanırken Ukrayna yolcularını taşıyan bir Malezya uçağının Rusya tarafından düşürülmesi bardağı taşıran son damla oldu. Yaşanan bu gelişmelerin ardında AB ve ABD ekonomi haberleri çerçevesinde Rusya’ya bazı yaptırımlar uygulama kararı aldı.

Avrupalı devletlerin ve ABD’nin almış olduğu bu karara tepki gösteren Rusya kendisine yaptırım uygulama kararı alan devletlere kendisinin de yaptırım uygulayacağını açıkladı. Küresel güncel ekonomi haberleriarasında yer alan bilgilere göre Rusya ilk yaptırımını tarım ürünleri üzerinden uygulayacak ve Avrupa ülkelerine tahıl ithalatını durduracak. Bunun için de özel bir komisyon oluşturan Rusya, hangi ürünlerin yaptırım kapsamında yer alacağını önümüzde ki günlerde açıklayacak.

Yaşanan tüm bu gelişmelerin ve restleşmelerin ardından küresel alanda yeniden taraflar ve blokların oluşma ihtimali soğuk savaş döneminin tekrar mı başlayacağı sorusunu akıllara getiriyor. İlişkilerin gerilmesine neden olan bu gelişmelerin önümüzde ki günlerde Tacir tv adresinden öğrenebilirsiniz.

By admin

betciocasibom giriş