Medyun kelimesi dilimize Yunancadan geçen latin kökenli olan “ medium”  kelimesinden geliyor. Medium kelimesi ise bugün birçok alanda özellikle giyim sektöründe karşımıza çıkıyor ve ortadaki, orta gibi anlamlara geliyor. Dilimize de Türkçeleşip medyum olarak geçen sözcük ise bugün gaybalemi ile ve çeşitli varlıklarla iletişim kuran kişilere verilen bir sıfat olmuştur.

Bir zamanlar ülkemizde oldukça popüler olan ve özelliklede medya da reyting amaçlı olarak çok sayıda medyumun çıkması sonucunda ülkemizde medyum kavramı tanınmış ve bilinmiştir. Bu popülaritenin sonucunda ise medyumluk bir iş halini almıştır. Medyumluk ise yaşam enerjisi ile ve cinlerle çeşitli şekilde tezahür ederek gayb ve kişiler hakkında bilgi edinmesi ve farklı boyutlara geçerek varlık hakkında detaylı bilgi edinmektir.

Bu işlem içinde falcılar ve büyücüler gibi tarot kartları, çeşitli objeler kullanılmaz. Genellikle farklı alemlerde yaratılan ve farklı yaratılışa sahip olan cinler ile iletişime geçilerek medyum işi icra edilir. Bunun içinde bu iş her insanın kaldıramayacağı zor ve sıkıntılı bir iştir. Bu iş içerisinde insanın yaşam enerjisi diğer canlılar tarafından bastırılır ve ruhani olarak kişi farklı boyutlarda seyahat eder ya da o an transa geçerek gözlerinin önüne bir takım görüntüler gelir. Bu şekilde kişi ve olaylar hakkında bilgi sağlanır. Medyum Peri işinin uzmanı olarak gerekli bilgi ve tecrübe ile yılların verdiği birikimle ruhsal anlamda sıkıntılı olan insanlara yardım elini uzatmaktadır. Medyum Peri fal bakmabağlama büyüsü, tarot falı, su falı gibi konularda uzman bilgi ve donanıma sahiptir.

Ancak şuna dikkat etmek gerekir ki; medyumluk geleceği bilme ve haber verme işi değildir. Bu yalnız Allah’ın bileceği bir gerçektir. Nitekim Yüce Allah Kur’an’da “De ki: Göklerde ve yerde Allah’tan başkası gaybı bilmez.” (Neml, 65) diyerek gaybı ve geleceği yalnız kendisinin bildiğini haber verir. Tabi Yüce Allah’ın izni dahilinde bu gelecek ve gayb bilgisi yarattığı canlılara bildirilebilir.

Medyum gayb aleminde yani dünya ve gayb alemi ortasında yer aldığı için bu iki dünya arasında bilgi akışını sağlar. Bu sayede de zaman zaman insanlar için önemli ve faydalı bilgiler de sağlanmaktadır. Özellikle insanın manevi ve ruhani boyutunda meydana gelen değişiklikler sonucunda herhangi bir sorun yaşanırsa bunun için medyumluktan faydalanılabilir.

Ancak bu durum sakıncalı olabileceği için çok dikkatli olmak gerekir. Ayrıca dinimizin koyduğu kurallar çerçevesinde hareket ederek yasaklanan şeylerden kaçınmak gerekir.

By admin