Görüntü alanında yaşanan değişimler sadece televizyonların görüntü kalitesini etkilerken, kişilerin televizyonu daha rahat bir şekilde kullanımına imkan vermiyordu. Ancak son yıllarda internet üzerinden yayın yapmaya başlayan IP tv’ler sayesinde artık televizyonu istediğimiz şekilde kullanabiliyoruz. Normal bir şekilde televizyon izlerken sadece kanallar arası geçiş yapabiliyorken  ip tv server sayesinde bundan çok daha fazlasını yapabiliyoruz.

Televizyon alanında bize daha fazla kullanım imkanı veren ve bize daha fazla özgürlük alanı sunan IP TV’ler sayesinde televizyon izlerken, yayını durdurabilir sonrasında kaldığımız yerden devam edebilir, kaçırmak istemediğiniz dizileri, filmleri kaydedebilir, izlediğiniz bir görüntüde yer alan bir ürünü ya da yer hakkında anında bilgiye ulaşabilir, görüntüleri daha kaliteli izleyebilirsiniz.

Daha geniş bir bant ağı üzerinden yayın yapması nedeniyle IP TV daha fazla kanala ve seçeneğe sahip olur. Fiyatı sayesinde de ülkemizde özel televizyon yayını yapan kuruluşlara göre daha hesaplı yayınlar alabilirsiniz. Bunun için de bir internet bağlantısına sahip olmanız gerekir. Bilgisayarınıza kuracağınız özel bir program sayesinde IP TV yayını alabilir ya da bir dreambox ile IP TV’nin olanaklarından yararlanabilirsiniz.

Böylece sinema kanallarını, spor kanallarını, belgesel kanallarını, çizgi film kanallarını istediğiniz zaman istediğiniz şekilde izleyebilirsiniz. Yayınları istediğiniz gibi kontrol ederek siz televizyona değil televizyon size uyacak ve artık film kaçırma, dizilere yetişememe, aradığınız dizinin yeni bölümünü bulamama gibi sorunları bir kenara bırakıp IP TV’nin keyfini çıkarabilirsiniz.

By admin