Doğada var olan bitkilerin çiçeklerin ve diğer güzel kokuya sahip varlıkların taklit edip ya da özel bir şekilde bitkilerden elde edilerek ortaya çıkan sıvılara parfüm deriz. Parfümü hoş kokmak, karşıdaki insan üzerinde güzel etki bırakmak, kendimizi kalıcı kılmak gibi çok farklı nedenlerden dolayı günlük olarak kullanmaktayız.
Kullandığımız her parfümün kokusu sıkıldığı ilk anda tam olarak fark edilmez. Bunun nedeni ise parfümlerin 3 notadan oluşmasıdır. Elinize aldığınız parfümü sıktığınızda ilk 5 – 10 dakika içerisinde duyduğunuz koku parfümün üst notada ki kokusu yani kokunun en ham halidir. Yarım saat sonra üzerinize sıktığınız parfüm kokusunu tekrar kokladığınızda parfümün kokusunun farklılaştığı ve biraz daha derinleştiğini fark edeceksiniz ki bu da parfümün orta notada ki kokusudur. Saatler sonra ise hafif ama derin bir koku hissettiğiniz zaman hissettiğiniz bu koku parfümün en alt, en derin kokusudur. Orijinal parfüm kokusu da tam bu notada belli olur ve notaya ulaşabilen parfümler kaliteli parfümlerdir.
Kaliteli olan bay bayan parfüm çeşitleri daha çok çiçek, baharat, odunsu kokular şeklinde kategorize edilir. Bu üç maddenin özünden elde edilen parfümleri sadece bir kez sıktığınız zaman bile günlerce kokusunu hissedebilirsiniz. Bu kaliteye sahip parfümlerde Thierry Mugler, Escada Magnetism, Tom Ford, Bvlgari, Cacharel, Lancomei, Hugo, Gucci ve Boos gibi markalardır.
Dünyaca ünlü parfüm markaları arasında yer alan bu isimleri tester parfüm bir diğer adıyla numune parfümlerini kullandığınız etkisinden kurtulamaz ve adeta sizi hapseder. Eşsiz ve benzersiz kokularının taklit edilememesi nedeniyle oldukça yüksek fiyattan satışa sunulan bu parfüm markaları, parfüm siteleri sayesinde piyasa fiyatının altında satılarak çok daha ucuz ve hesaplı fiyattan satın alınabilmektedir.


Bugün dünyanın en önemli parfüm markalarından olan Gucci Guilty 75 ml EDT 139 TL, Hugo Boss Orange 75 ml EDT 109 TL, Lacoste Joy Of Pink 90 ml EDT 99,90 TL, Giorgio Armani Code Femme 119,90 TL, Dolce Gabbana Pour Homme 99,90 TL’den başlayan fiyatlarla tek bir tıkla web sitemizden online olarak satın alabilirsiniz.

http://www.parfumemall.com

By admin