Vücudun belirli yerlerinden belirli zamanlarda oluşan çatlaklar kötü bir görünüme ve sağlıksız bir cildin meydana gelmesine sebebiyet verir. Ciltte bazen koruma amaçlı olarak bazen de çeşitli sorunlar nedeniyle çatlaklar oluşur. Örneğin; topuklarda ve ya ellerde oluşan nasırlar ve meydana gelen çatlaklar cildin vücudu korumaya alması nedeniyle oluşurken, hamilelik döneminde oluşan çatlaklar ise cildin elastikiyetinin kaybolmasında kaynaklanır.

Cilt çatlaklarında en çok yaşanan sorunda hamilelik döneminde karın, göğüs ve basenlerde oluşan çatlaklardır. Hamilelikte aşırı kilo alınması ve karnın büyümesi çatlakların oluşmasına sebebiyet verir. Çatlakların oluşma nedeni ise üst kısmında ki deri, alt kısımda bulunan deri gibi esneyememesinden kaynaklanır. Bunun için çeşitli krem, losyon ve masajlar uygulansa da bunlar geçici çözümler olup çatlakların tam anlamıyla ortadan kalkması için yeterli olmamaktadır. Bu nedenle de Elif güzellik Konya’da bir ilke imza atarak Bi-One teknolojisini kullanıyor.

Bi-One teknolojisi lazer uygulama olup çatlakların kapanmasında kesin çözüm sunuyor. Bi-One sahip olduğu lazer ışınım özelliği sayesinde deride bulunan hücrelere uyarıcı dalgalar gönderiyor. Hücrenin ihtiyacı olan sodyum ve potasyumun hücrenin kullanabilmesi için bir uyarıcı vazifesi gören Bi-One ciltteki hücreleri kullanarak çatlakları önler. Konya lazer epilsayon merkezi arasında en iyilerinden olan Elif poliklinik tarafından uygulanan bu yeni nesil teknoloji sayesinde çatlaklar % 85 oranında doldurulurken % 100 olarak kesin bir iyileştirme söz konusu.

Uygulama kişinin fizyolojik yapısı ve özellikleri dikkate alınarak 10 – 20 seans arasında değişirken; karın, göğüs, kol ve basenler gibi vücudun çeşitli yerlerinde meydana gelen çatlaklar Konya lazer epilasyon merkezleri tarafından büyük oranda tedavi ediliyor. Uzman doktor ve estetisyenler tarafından hijyenik ortamlarda yapılan tedavilerle birlikte yeniden sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olabilirsiniz.

By admin