Çiçekler bahçeleri güzelleştirdiği gibi evleri de güzelleştirmektedir. Özellikle balkonlarda çok güzel bir görüntü yaratan çiçekler, ev dekorasyonunda önemli bir yere sahiptirler. Çiçeklerin sade bir şekilde kullanılması değil, saksılara ekilerek kullanılması da ayrı bir hava katacaktır.

Saksı kullanımı çok yaygın olmasa da verdiği hava nedeni ile insanları kullanmaya teşvik etmektedir. Saksıların çeşitlerine baktığımız zaman ise genellikle balkonlarda dikdörtgen tarzında olanları görüyoruz. Dikdörtgen saksıların kullanımı balkonlarda ve çevrelerinde çok sıklıkla görülmektedir. Pencere önü müsait olan kişiler ise dikdörtgen saksıları pencereleri önündeki mermerlerin üzerlerine koyarak evlerine daha güzel hale getirebiliyorlar.

Bu tarz saksılarımıza koyulacak en güzel çiçek ise orkide ve menekşelerdir. Evinizin havasını yenilemeye, balkonunuzun ve camınızın önünü değiştirmeye yardımcı olacak olanlar menekşelerdir. Bunların haricinde kare şekilde küçük saksı çeşitlerinin kullanımı da çok yaygındır. Küçük çiçeklerin ekiminde kullanılan kare saksılar fiyatları bakımından da çok uygundur. Bu kare saksılara da en güzel Anthoryum çiçekleri olmaktadır. Hem saksının küçüklüğü hem de çiçeğin güzel rengi ile ortamı güzelleştirebilirisiniz. Bir de yuvarlak saksılar bulunmaktadır. Bu saksılar bildiğimiz klasik saksılardan farkı yoktur. Büyüklükleri isteğe bağlı olarak değişmektedir.

Çiçeğinizin boyutuna göre bir tercih yapmak tamamen size kalmıştır. Genellikle küçüklerine manolyaların ya da begonyaların koyulduğu bu saksılar tam çiçek saksıdır diyebilirim. Altında küçük bir de kabı olan yuvarlak saksılar, çiçeklerin sulanmasından sonra suyun taşmasını ve yerlere akmasını önlemektedirler. Saksılar sadece plastik değil aynı zaman da kil ve alçıdan da yapılmaktadır.

Sizlere anlattığım saksı çiçeklerinin daha fazlasını saksı türlerine göre www.saksicicekleri.gen.tr adresine girerek öğrenebilirsiniz.

By admin