İnsanoğlu kimi zamanlar yalnız kalmak isteyip, dünyadan uzaklaşmaya çalışsa da aslında hiçbir zaman yalnızlığa dayanamaz. Yaratılış itibariyle insanlar birlikte yaşamaya, hayatlarını birlikte sürdürmeye hep muhtaçtır. Topluluk ve birliktelik ile yaşamaya gerek duymanın en büyük nedeni de konuşabilmek, sohbet etmek, sorunlar karşısında karşılıklı yardım ilişkisi içinde bulunmaktır.

Yaşam boyunca bunların tümünü yapmak için yalnız yaşayamaz ve hep anlaşacağımız birilerini arar onlarla sohbet, muhabbet ederek sorunlarımızı, dertlerimiz, mutluluk ve hüzünlerimizi paylaşırız. İnsanlık var olduğunda beri geçerli olan bu durum tarihin ilk çağlarında işaret ya da resimlerle yapılmış, kızıl derililer gibi duman yoluyla haberleşip sorunlar anlatılmış, daha sonraları ise mektup ve telgraflar ile insanlar tanışmış, sohbet hattı kurmuş ve sorunlarını dile getirmiştir.

Modern çağda ise bu gereksinim ya da ihtiyaç telefon ve internet aracılığıyla ileri bir seviyeye taşınmıştır. Yalnız insanlar, dertlerini kimse ile paylaşmayanlar, ruh eşlerini arayıp bir ömür geçirecek kişileri arayanlar artık interneti de kullanarak hayatlarında ki boşlukları canlı sohbet hattı ile dolduruyorlar.

Zor ve sıkıntılı anlarda tanımadığı birine tüm dertlerini dökmek, ondan ilgi ve alaka bekleyip içini rahatlamak isteyenler için internet ve ya telefon üzerinden yapılan sohbetler yalnızlığa bir merhem gibi kalbin acısını dindiriyor. İstediğiniz her an her yerde iletişim kurabileceğiniz, canınız sıkıldığında kendinize bir arkadaş arıyorsanız telefonda sohbet ederek yalnızlığı ve sıkıntınızı paylaşabilirsiniz.

Sohbet ederek yeni arkadaşlıklar kurup sıkıntı ve dertlerinizi hafifletip stresinizden sıkıntınızdan kurtulun kendiniz çok daha iyi hissedin.

By admin

https://www.islb.eu/jojobet