Günümüzde insanlara çalışmalarından kazandıkları ücretler yetmemektedir. Kişilerin çalışmalarının kendilerine yetmemesi sonucu da kişiler ek iş arama eğilimine girmişlerdir. Ek iş arayan kişilerde genellikle asıl işinin saatleri dışında çalışabileceği ve ek için ücretinin boş zamana değecek bir miktar olması beklenmektedir. Kişilerin ek işlerdeki çalışmaları sosyal açıdan kişiyi asosyal konuma çekse de ekonomik açıdan daha rahat edecektir. Ekonomik anlamada feraha eren bireyler ise kendilerini daha iyi hissedeceklerdir.

Ankara da ek iş arayan kişiler Ankara’nın büyük şehir olmasından dolayı ek işi rahatlıkla bulabilirler. Ankara ek iş fırsatlarını paraci.net sitesinden takip edip kendinize uygunlarını bulabilirsiniz. Ankara ek işlere bakarken dikkat etmeniz gereken unsurlar arasında ilk sırada asıl işinizi sekteye uğratmayacak bir iş olmasıdır. Kişi eğer gündüzleri temizlik işlerinde çalışıyorsa ek iş olarak geceleri belli bir saat bekçilik yapmayı kabul edebilir fakat burada kişinin günlük dinlenme saatlerini de iyi bir şekilde ayarlaması gerekmektedir. Günlük olarak en az 5 saat uyku için ayrılmalı ve kalan zaman iş zamanı olarak bölümlendirilmelidir. Kişilerin günlük çalışmalarında yorulmaları veya ağır işlerde çalışmaları da bu durumu etkileyen unsurlar arasındadır. Kişi eğer günlük olan asıl işinde yoruluyorsa ek iş yapması mümkün değildir.

Ek iş de çalışma isteğinin nedeni esas olarak ekonomik yetersizliklerdir. Günümüzde ailelerin ekonomik olarak geçiminde tek kişinin çalışması aile için yeterli olmamaktadır. Bunun yanında anne ve babanın çalışması da çocukların eğitim hayatlarıyla birlikte artık yetmemeye başlamaktadır. Bu nedenle daha iyi bir gelecek için evde genellikle baba ek iş fırsatlarına bakmaktadır. Günümüzde Ankara dahil çoğu şehrimizde ek iş olarak geceleri taksicilik yaparak evlerine ek gelir getirmektedirler. Bu sayede kişiler toplum içinde ekonomik olarak daha rahat bir hayat sürmektedirler.

By admin