Genç nüfusun oranında en büyük orana sahip olan Şanlıurfa 0 – 15 yaş arası en çok kişinin de bulunduğu illerin başına geliyor. 2 milyona yaklaşan nüfusla birlikte çok sayıda genç nüfusa da sahip olan Urfa bu büyüklüğe paralel olarak çocuk hastalığında da büyük bir orana sahip.

Bölgede sağlıklı yaşam koşullarının tam olarak yerine getirilememesi ve sağlık alanında yeterli bilincin gelişmemesi nedeniyle çocukları hastalanma oranları da oldukça yüksek. Bu olumsuz duruma karşı Urfa çocuk hastalıkları alanında pek çok hastaneye ve doktora sahip olarak bu olumsuz durumu bertaraf etmeyi başarıyor. 1962 yılından bu yana bölgede hizmet veren Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesi bugün 200 yatak kapasitesi ve 2 ek binayla birlikte hizmet veriyor.

Devlet hastanesiyle birlikte özel hastanelerinde faaliyet gösterdiği Urfa’da çocuk hastaneleri ve çocuk doktorları alanında zengin bir kadro mevcut. Özel Şanmed, Özel Edessa, Özel OSM Ortadoğu gibi hastanelerle birlikte görev yapan doktorlar Urfa çocuk hastalıkları alanında oldukça başarılı bir sürece sahip.

Şanlıurfa’da En İyi Çocuk Doktorları

Devlet hastanesi olarak hizmet veren Urfa Çocuk Hastalıkları Hastanesinde en çok sevilen doktorların başında Uzm. Dr. Halil Köse, Dr. Ali Eynalı, Uzm. Dr. Serdar Sadık Duran gibi doktorlar geliyor. Özel OSM Ortadoğu hastanesinde ise Uzm. Dr. Şit Uçar, Uzm. Dr. Mehmet Kılıç, Uzm. Dr. Nasuh Kemal Acar gibi doktorlar oldukça çok seviliyor ve takdir ediliyor.

Urfa çocuk hastalıkları alanında zengin bir doktor ve hastane kadrosuna sahip olmakla beraber, gerekli tüm tıbbi cihazlara ve teknik donanımlara da sahip. Bu sayede de Urfa çocuk hastalıkları konusunda oldukça başarılı ve bölgenin önemli sağlık merkezlerinden biri.

By admin

https://www.islb.eu/jojobet