Bebek cildi, çok daha ince olduğu için yetişkin cildi ile aynı değildir. Bu sadece kırılgan ve dokunaklı olduğunu ima ediyor. Nem ve sıcaklık değişiklikleri gibi doğal değişikliklere gittikçe daha fazla duyarlıdır. Böylece hassasiyet, hastalıklar, döküntüler ve alevlenmelere kademeli olarak eğilimlidir.

Deri, bebeğin dış dünyaya karşı ilk koruma hattıdır. Bu şekilde, çocuğun cildi hakkında düşünmek, onu sağlam tutmak için olağanüstü dikkat ve güvenlik gerektirebilir. Bebeğin cildiyle uğraşmanın karışık görünmesine rağmen, hatırlanması gereken önemli şey onu uygun şekilde nemlendirmektir.

Bebeğin Cildine Nasıl Bakılır?

Çocuk cildi hakkında düşünmek için adım adım talimatlar, karmaşık görünen ve erişilebilir öğelerin geniş ürün yelpazesi ve farklı bireylerin farklı değerlendirmeleri için yanıltıcı olabilecek bir soruştur. İşte çocuk sağlıklı cilt ipuçları bir ev yordamları kolaylıkla yardımcı olabilir ev tedavileri ipuçları

 1. Temizlik

Dünyadaki çocuğun cildine getirilen bir diğeri, çoğunlukla buruşuk ve doğumdan sonraki pek çok hafta boyunca yavaş yavaş kaybolan vernix adı verilen beyaz balmumu benzeri bir sorunla kaplıdır.

Bu normal sistem, cildi ovmak veya ona krem ​​uygulamak kadar yardım gerektirmez. Çocuğun doğumdan sonraki haftalarda bebeğin ağız ve bebek bezi bölgesine özel bir dikkatle silinmesi yeterli olabilir.

 1. Yıkama

Üst yıkama, çocuğun cildini ortak yağlarından hırsızlaştırabilir ve kuruluk ve yontma ile sonuçlanabilir. Bu çizgiler boyunca, bir çocuğu haftada 3-4 kez yıkamak tatmin edici olabilir.

Çocuğu yıkamak için yumuşak bir temizleyici ve ılık su kullandığınızdan emin olun. Bebeğin daha sonra kuruduğu odanın sıcaklığı, onu bir ürperti veya virüsden korumak için yeterince sıcak olmalıdır. Çocuğu şefkatle kurulamak için hassas, pamuklu havluları sürekli kullanın.

 1. toz haline getirme

Bir çocuğun duştan sonra toz haline getirilmesi, hava kurutması için yeterli zaman verilirse gerekli olmayabilir. Her durumda, bebeği yıkamanın ardından toz haline getirmeniz durumunda, muhtemelen hassas cildi rahatsız etmeyecek korumalı, çocuk banyosu tozu kullanmak idealdir.

Sentetik bileşikler veya grenli olanlar içeren parfümlü tozlar kullanmaktan kaçının, özellikle de bebek bezi bölgesi için daha sonra anlamsız cilt sorunları ortaya çıkarabilir.

 1. Karakteristik öğeler

Çocuklar son derece hassas ve hassas bir cilde sahiptir. Doğumdan sonra, bebeğin cildi yeni acımasız durum ve dalgalanan değişikliklerle tanışmak için zaman bekler.

Bu şekilde, sentetik madde içermeyen normal ve doğal bebek ürünleri, döküntülere ve kuruluğa neden olabilecek parfümlü veya affetmez antibakteriyel maddelerden daha güvenli bir alternatiftir. Akla gelebilecek herhangi bir tepkiden stratejik bir mesafeyi korumak için çocuğun cildindeki yeni maddeleri test etmek için reçete edilmez.

Gözyaşı şampuanları ve hassas kremler olmadan, açıkça çocuk temizleyicileri gibi bebekler için tasarlanan eşyaları kullanmak için uygundur. Kullanılan ürünlere olası yanıtlara bebeğinizin yanıtının farkında olun.

 1. Bebek bezi isiliği

Bebek uzun süre kirli bir bez giyiyorsa, bebek bezi aşırı derecede yakınsa veya bebek belirli bir bebek bezi markasına duyarlıysa bebek bezi döküntüsü oluşabilir.

Bebeğin döküntüleri ve cilt kontaminasyonlarını atlatmak için harap ettikten sonra çocuk bezlerini değiştirmek çekici. Geçirgen ve hassas çocuk bezleri seçin.

Çoğu döküntü gerçek bir endişe nedeni olmayabilir, ancak döküntünün devam etme şansı nedeniyle, bu noktada bir çocuk doktoruna danışmanlık yapmak mantıklıdır.

 1. Cilt sorunları

Birkaç çocuk yetişkin cilt iltihabı ile aynı olmayan cilt patlaması yaratabilir. Böyle bir durumda, bir uzmandan tedavi aramak idealdir.

Bazı zamanlar, bebeklerde cilt iltihabı veya bir tür deri döküntüsü olan atopik dermatit vardır. Dermatit nedeniyle, ciltte kırmızı lekeler görülür ve kuru, rahatsız edici, kalınlaşmış ve dokulu hale gelir.

Dermatit, edinilmiş bir cilt rahatsızlığı olduğu için düzeltilmesi zordur, ancak doğru tedavide çok iyi bulunabilir. Kural olarak cilt iltihabı oluşturan çocukların çoğu, durumdan yavaş yavaş gelişir.

 1. Geri losyonları

Sırt losyonları bebeğinizle bağ kurmak için olağanüstü bir yöntemdir. Çocuğun cildini düzenli yağlarla şefkatle ovalamak ayrıca desteklemeye ve doygunluğa yardımcı olur.

Hindistan cevizi yağı, zeytin veya badem yağı düzenli olarak sevilmektedir. Normalde çocuğun cildini rahatsız edebilecek ve tepkilere neden olabilecek kokular ve sentetik bileşikler içeren iş yağlarını kullanmaktan kaçınma şansına sahip olabilirsiniz.

 1. Güneşten koruma

Güneşin yanıklarına neden olabileceğinden, özellikle altta yatan uzun doğum dönemlerinde, gün ışığını koordine etmek için bir bebeğin hassas cildini ortaya çıkarmak için reçete edilmez.

Güneşte dolaşırken, çocuğu uzun kollu giysiler, tam kot pantolon, üstler ile makul bir şekilde güvende tutmak ve örtülü cilde bebek güvenli güneş kremi uygulamak için kurnaz.

 1. Pamuklu giysiler

Çocuklar cilt kıvrımlarında terleme nedeniyle dikenli kızarıklıklara eğilimlidir. Çocuğu narin, artan ter tutmayan ve dolayısıyla uyumlu oldukları için serbest pamuklu giysilerle giydirmek idealdir.

Tasarlanmış giysiler kullanmaktan kaçının, çünkü bunlar kaba olabilir ve olumsuz karşı hassas tepkilere neden olabilir.

Anneler, bebeğin giysilerini değişen iklim koşullarında belirtildiği gibi uygun giysilere değiştirmeye yardımcı olan giysi katmanlarında giydirmeyi keşfedebilir.

 1. Nemlendirme

Doygunluk, bebek cildi kuruluğa meyilli olduğu için bebekler için sağlıklı ciltte vazgeçilmez bir gelişmedir. Losyonu yıkama sonrasında uygulamak nemin kilitlenmesine ve cildin zarif ve nemli kalmasına yardımcı olabilir.

Öte yandan, balsam veya bebek merhemleri de benzer şekilde kullanılabilir.

 1. Hassas temizleyiciler

Yeni satın alınan giysileri ve bebeğin yataklarını kullanmadan önce sürekli yıkamak için uygundur. Lekesiz görünebilirler, ancak onları herhangi bir mikroptan arındırmak ve yumuşatmak için bir kez hassas, parfüm içermeyen bir temizleyici ile yıkamak mantıklıdır.

Aynı şekilde, bebeğin giysilerinin ailenin giysilerinden bağımsız olarak yıkanabileceğini unutmayın.

Çocukların sağlıklı cildiyle ilgili olarak hatırlanması gereken en önemli şey, onunla olağanüstü bir şekilde ilgilenmektir.

Bebeğinizle temas etmeden önce ellerinizi temiz yıkadığınızdan emin olun ve yüksek seviyede kişisel temizlik sağlayın. Bebeğinizin cildini kelebeğin kanatları olarak düşünün – benzer bir incelik ve hassasiyet ölçüsü gerektirir!

By admin