Nikâh evliliğin başlangıcı, hayatın ikinci adımıdır. İnsanın doğduğu günden sonra hep hayalini kurduğu düğün günü, hayatta atılacak ikinci adımdır. Bu gün o kadar özeldir ki yıllara tarihi damgasını vuran ve hafızalarda hep cereyan eden bir dönüm günüdür. Çiftler nikâh günü için oldukça heyecanlı ve görselliğin ön planda olması için telaşla hazırlık yapmaktadırlar. Alınan gelinlik, hediyelik, davetiye, nikah şekeri için kafalarda konsept belirlenmekte ve özel olduğu düşünülen renk, içerik için planlar yapılmaktadır. Çiftler nikâh gününe verdikleri değerle kendilerine ait bir şeylerin olmasını da tercih edebilmektedirler. Pek çok çift nikâh şekeri malzemesi alarak bu özel günün hediyeliklerini kendileri de dizayn edebilmektedirler. Alacakları malzemelerin hoşluğu ve bütünlüğü ile ortaya çıkacak ürünler çok daha göz alıcı olabilmekte hem de çiftler el emeği katarak hatıralar arasına bir şeyler koyabilmektedirler.  Hayaller dükkânından satın alınabilecek nikâh şekeri malzemeleri ile yapılacak nikah şekerleri nikaha özellik katabilecek ve hoş görüntülere neden olacaktır.

Hayaller dükkânından satın alınabilecek malzemeler için öncesinde davetiye sayısı yani konuk sayısı çıkarmak gerekir. Yapılacak nikâhın içeriğine ve eşlerin ortak zevkine göre renkler belirlemek, model tasarlamak ve kişi sayısı düşünerek belirli bir çizelge oluşturmak gerekecektir. Konu edilecek nikâh şekerinin malzemesinin alınması sonrasında fikir değişikliği ve sayı değişikliği kişileri yorabilecektir. Bu açıdan programlı olmak ve şeker malzemelerini bu yönde almak gerekir.

nikah şekeri malzemesi

Hayaller dükkânından nikâh şekeri yapımı için alınabilecek ürünler;

Ø  Gelin -damat konseptli ürün içerikli parçalar

Ø  Gelini ifade edebilecek beyaz ağırlıkta nikâh şekeri yapımı için tüller, danteller

Ø  Göz doldurucu özellikte buzdolabı süsleri

Ø  Cam şişe içerisinde not yazılabilecek ürünler

Ø  Açacak şeklinde kullanılabilecek nikâh şekeri malzemesi

Ø  Kelebek konseptli ürünler

Ø  Biblo amaçlı kullanılabilecek malzemeler

Ø  Anahtarlık niteliği taşıyabilecek nikâh şekeri malzemeleri

Ø  Yenilecek şekerlemeler, şeker hamurları, kurabiye hamurları

Yapılacak nikâh şekeri için parçaları birleştirebilmekte son derece önemlidir. El becerisi ve göz zevki gerektirecek bu ürünü el mahareti olan insanlar çok daha iyi bir araya getirebileceklerdir. Eğer kişilerin bu yönde becerileri varsa ve zevkli yapı dalarsa hayaller malzemecisin’den satın alabilecekleri nikâh şekeri malzemeleri ile daha önceden hiç olmayan ürünleri bile tasarlayıp oldukça dikkat çekici ürünlerle göz doldurabileceklerdir. Öneri olabilecek konular ise davetiye ile uyumlu malzemelerin alınması ve nikâh şekerinde de davetiyeye uyum yaratılmasıdır. İçerisine yazılacak ‘’hoş geldiniz’’ mesajı da oldukça şık duracaktır. Akılarda kalıcı olacak ve saklanmaya değer olacak bu ikili için biraz düşünmek ve biraz zaman ayırmak gerekecektir.

Sonrasında açığa çıkacak nikâh şekeri; nikâh ve davetiye ile uyumu ile akıllardan hiç çıkmayacak dahası bu mutlu günden geriye kalan yegâne hatıralık olarak saklanılacaktır.

http://www.hayallerdukkani.com

By admin