Kür Nedir, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek? Tıpta Kür Ne Anlama Gelir? – Sağlık Haberleri

Kür Nedir, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek? Tıpta Kür Ne Anlama Gelir?

Kür Nedir?

 Sağlık konusunda tedavi etmek kür olarak ifade edilir. Hem tıp alanında hem de alternatif tıp üzerinden farklı yöntemler altında ele alınır. Özel tedavi şeklini de anlatılabilen kür kelimesi, sağlık konusunda kullanılacak maddelerin korunması amaçlı bir anlam üzerinden de ele alınır.

 Kür TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

 Türk Dil Kurumu kapsamında tedavi etmek kür olarak ifade edilir. Tıp alanında hem ciddi sağlık durumları hem de güzellik ve benzeri genel olaylar için tedavi amaçlıdır. Kimyasal koruyucuları kullanma, tütsüleme, saklama veya tuzlama gibi kullanacak maddeleri muhafaza etmek üzerinden de bir anlama sahiptir.

 Tıpta Kür Ne Anlama Gelir?

 Tıp üzerinden ele alındığı zaman kür özellikle kemoterapi kapsamında önemlidir. Bir kemoterapi ile birlikte arkasından gelen dinlenme dönemi şeklinde anlatılır. Örneğin bir haftalık gerçekleşen kemoterapinin ardından, 3 haftalık bir dinlenme dönemi sağlanır. Bu da 4 haftalık bir kürü meydana getirir. Aynı zamanda özel olarak doğal yapılarla hazırlanmış ve güzellik için kullanılan karışımlar yine kür olarak sağlık konusunda ele alınır.

 Kür Hangi Amaçlarda Kullanılır?

 Özellikle taşıdığı anlamı ile beraber kür daha çok tedavi amaçlı tıp alanında kullanılır. Kemoterapi gibi önemli sağlık sorunlarının yanı sıra güzellik amaçlı önüne çıkar. Ayrıca değişik alanlarda kullanılmak suretiyle, maddeleri muhafaza etmek için de değerlendirilir.

Susuz kalınca vücudumuzda neler oluyor? İşte susuzluğun beyne etkileri

Susuz kalınca vücudumuzda neler oluyor? İşte susuzluğun beyne etkileri


By admin