sıcak hava ve kalp ile ilgili görsel sonucuSıcak yaz günlerinde haberler içinde en çok yer alan son dakika haberler, kalp rahatsızlıklara ile ilgili haberler oldu. Kalp hastaları için tetikleyici unsurlardan olan sıcak hava ve nem, uzmanların araştırmalarına göre böbrek hastaları, solunum hastaları ve tansiyon hastalarını da oldukça etkiliyor. Özellikle kalp hastaları için ölümcül sonuçlar doğurabilen sıcak ve nemden uzak durmak için birçok tedbir almanız gerekiyor.
Sıcak hava ve nemin birleşmesi ile birlikte kalbe baskı yapan bu unsurlar, kalp hastalarının ani kalp krizleri geçirmelerine neden olabiliyor. Yaz aylarında haber bültenlerinde sıkça yer alan kalp krizi vakalarının, sıcak ve neme bağlı olarak artış gösterdiği uzmanlar tarafından söyleniyor. Bu tür durumların önüne geçmek için uzmanların ilk tavsiyesi bol su tüketmek oluyor.
Yaz aylarında aşırı sıcak ve nemin birleşmesi sonucunda fazlaca su kaybına uğrayan bedeni zinde tutmak ve kalbe olan baskıyı azaltmak için bol su tüketiminin önemi oldukça büyük. Bunun yanı sıra uzmanlardan edinilen bilgilere göre, kullanılan kalp ilaçlarının saatlerinin de sıcak hava koşullarına göre yeniden düzenlenmesi gerekiyor. Güncel haberler ve son haber akışı için siteyi ziyaret edebilirsiniz.

By admin

https://www.islb.eu/jojobet