Dilara Hanım, bir yıldır adet düzensizliği ve kilo şikayetim vardı, polikisitik over teşhisi konuldu. İlaçlarımı düzenli alıyorum ama hâlâ kilo veremedim. Üniversitede okuyorum, akşamları derse gittiğim için evde yemek yiyebileceğim bir düzende bana örnek program hazırlayabilirseniz Address bank barclay London mail offshore regent street çok sevinirim. T. K/19
Sevgili TK,
Göndermiş olduğunuz epostada belirttiğiniz insülin hormonunun dengesi ve düzenli adet görmek için verilen ilaçları, kuralına uygun almanız çok önemli.
Boyuzun ve kilonuzun geçmişini değerlendirdiğimde 7-8 kg. vermenizin yeterli olacağını düşünüyorum. Bunun için kendinize 2-3 ay süre tanıyın. Sakin ve sabırlı şekilde yaşam biçiminizi, yeme alışkanlıklarınızı gözden geçirip hızlı kilo vermeye çalışmayın lütfen. Sizin için az ve sık yemekle rafine edilmiş, tahıllardan uzak, kan şekerini dengelemeye yönelik, çok düşük kalorili olmayan bir örnek mönü hazırladık. Bu yüzden vücut yağ oranınıza da düşürebilmek için egzersiz yapmanız çok iyi olur.

Her pazar, sizlerle farklı konuda örnek bir diyet listesini paylaşıyorum. Siz de hikayenizi yazıp gönderirseniz size uygun programı bu sayfalardan okuyabilirsiniz.

» Çay, kahve ve bitki çayları şekersiz olarak tüketilebilir.
» Ekmekler tam buğday, kepek ,çavdar veya çok tahıllı olabilir.
» Günde 8-10 bardak su içilmesi önerilir.
» Genel olarak meyvelerin üstine günde 1 çay kaşığı tarçın eklenebilir.
» Salatalık, domates, kereviz sapı, yeşillik gibi çiğ sebzeler istenildiği kadar tüketilebilir.
» Yoğurt, süt ve peynir yağsız/az yağlı olmalıdır.
» Zeytinyağlı sebze yemeklerinde 1 kg için 2 çorba kaşığı yağ kullanılabilir.
» Etli sebze yaparken yağ ilave etmeye gerek yoktur.
» Günler ve öğünler yer değiştirebilir.
TK= tatlı kaşığı
YK= yemek kaşığı

Milliyet

By admin