ABD’li teknoloji devi Apple ilk çıkardığı İphone 2G’ten bu yana her yıl düzenli olarak mevcut telefonun bir üst modelini çıkararak tek başına onlarca telefon markasına karşın mücadele etmiş ve bunun sonunda da akıllı telefon pazarının liderlerinden biri olmuştur. En son çıkardığı 5S ve 5C modelleriyle son teknolojiyi telefonlarında kullansa da aslında tüketiciler tarafından beklenen performansı verememiştir.

Bugüne kadar telefonun ebatlarında çok fazla değişikliğe gitmeyen İphone 5S ve 5C modellerinde diğer modellere göre biraz daha büyük bir ekran tercih etmişse de yeni İOS 7 işlemcisinin yavaş çalışması nedeniyle büyük ekranın pek de bir yararı olmamıştı. Ancak Apple firması 5C ve 5S serilerinden daha bir üst model olan ve henüz tasarım aşamasında olan İphone 6’nın görüntülerini internete sızdırdı.

Yeni İphone 6’nın ekranı diğer modellere göre oldukça büyük ve daha ince bir yapıya sahip. Full HD ekran teknolojisinin kullanılmadığı İphone 6’nın cep telefonu alanında yeni bir devrim yapması bekleniyor. Şimdilik sadece görüntüleri paylaşılan İphone 6’nın önümüzdeki günlerde diğer bilgilerinde paylaşılması bekleniyor.

Android ile Çalışan İlk Bilgisayar

Akıllı telefon piyasasında pek çok insanın ve üreticinin tercih ettiği Android işletim sistemi bu kez bambaşka bir yerde kullanıldı. Google’nin ürettiği Android işletim sisteminin bugün tek rakibi İOS ve Windows Phone. Ancak bu rakiplerden Android’in kullanım alanını daraltmaya ve Pazar payını küçültmeye yetmiyor.

Şu an tablet pc ve akıllı telefonlarda kullanılan Android geçtiğimiz günlerde Archos bilgisayar üreticisi bir ilke imza atarak bir bilgisayarda Android işletim sistemini kullandı. Daha ucuz ve hesaplı bilgisayarlar üretmek için böyle bir uygulamaya giden Archos bu özelliğiyle bir ilki gerçekleştirmiş oldu.

By admin

https://www.islb.eu/jojobet