Güzellik Koçu Meltem Demir, vücudun ve yüzün güneşten korunması gerektiğini belirterek, “Fazla güneş, güzelliğin en büyük düşmanlarından. O neden uzmanların belirttiği gibi güneşin tepede olduğu saatlerde dışarı çıkılmamalı, çıkılacaksa da şapka, gözlük, güneş kremi gibi koruyucular mutlaka olmalı” dedi.

Keten tohumu, gül suyu, yoğurt…

Güneşin olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak isteyenlere ‘Keten Tohumu, Gül Suyu, Tarçın ve Yoğurt Maskesi’ tarifi veren Demir, gerekli malzemeleri şu şekilde sıraladı:

– 1 yemek kaşığı keten tohumu (öğütülmüş)

– 1 yemek kaşığı su

– 1 yemek kaşığı gül suyu

– 1 yemek kaşığı yoğurt

– 1 çay kaşığı tarçın

Eşit şekilde uygulayın

Maskenin uygulanışı hakkında için Demir, “Bir kase alın ve tüm malzemeleri (tarçınsız) karıştırın. İyice birleştirilene ve karışım bir jel gibi eşit bir kıvama gelene kadar. Yüzünüzü iyice yıkayın ve bir havluyla kurulayın. Maskeyi uygulamaya hazır olduğunuzda içerisine tarçını koyun ve tekrar karıştırın. Maskeyi yüzünüze eşit şekilde uygulayın ve tarçın karıncalanmaya başlayana kadar devam edin. Ardından maskeyi durulayın ve bir havluyla kurulayın” diye konuştu.

Işıltılı cilde ulaşmanın en kolay yolu

Demir, maskenin faydaları hakkında ise, “Bu maske, cildinizin pürüzsüz, parlak ve genç görünmesini sağlayan 5 doğal içerik sayesinde besinlerle dolu. Yaşlanma belirtileri, sivilce, sivilce izleri ve koyu lekelere karşı etkili bir maskedir. Maske sayesinde pürüzsüz, ışıltılı ve kusursuz bir cilde kolay yoldan ulaşacaksınız” ifadelerini kullandı.

By admin